Zespół Szkół Nr 2

im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie

. 

Zajęcia BARMAN

   Ferie nie dla wszystkich były czasem wolnym od nauki. W dniach 30.01-07.02.2015 r. 24-osobowa grupa uczniów ZS Nr 2 w Łukowie wzięła udział w zajęciach „Barman” zorganizowanych w ramach projektu „Szkoły nowych możliwości – modernizacja kształcenia zawodowego”. 
   Adepci sztuki barmańskiej poznawali historię miksologii, zdobywali wiedzę o technologii i rodzajach koktajli oraz nabywali umiejętności w zakresie przyrządzania drinków. Podczas warsztatów oprócz ćwiczenia technik przyrządzania kompozycji barmańskich uczniowie dużo uwagi poświęcali dekorowaniu drinków z użyciem świeżych owoców, warzyw czy akcesoriów typowych dla koktajli. Uczniowie przy sporządzaniu drinków posługiwali się nowoczesnym sprzętem barmańskim, np. zestawu APS Glass & Bar Supply posiłkując się profesjonalną literatury – „Alkohole i koktajle świata”. Uczyli się też obsługi kostkarki i kruszarki do lodu oraz miksera barmańskiego. Wszystkie sprzęty, pomoce i składniki zostały zakupione ze środków współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach realizowanego projektu „Szkoły nowych możliwości – modernizacja kształcenia zawodowego”.
   Zajęcia zakończą się egzaminem, po zdaniu którego młodzież otrzyma certyfikat barmana I stopnia od jednej z ogólnopolskich szkół branżowych. Dokument ten młodzież będzie mogła w przyszłości wykorzystać do ubiegania się o pracę w lokalach gastronomicznych.

 dsc00129

 

 


 

„Od pasji do własnego biznesu” – lekcja otwarta

   Dnia 16 grudnia 2014 r. uczniowie kształcący się w zawodach kelner i technik hotelarstwa wzięli udział w lekcji otwartej pod tytułem: „Od pasji do własnego biznesu”. Zajęcia poprowadziła p. Hanna Dulny – właściciel firmy handlowej i dekoratorka wnętrz. Lekcja przebiegała w formie warsztatów, podczas których uczniowie doskonalili umiejętność okolicznościowego dekorowania stołów. Lekcja otwarta była też okazją dla uczniów do otrzymania od pracodawcy wskazówek dotyczących przygotowania dokumentów aplikacyjnych - CV oraz autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
   Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego przez Zespół Szkół Nr 2 w Łukowie oraz Fundację Rozwoju Lubelszczyzny projektu „Szkoły nowych możliwości – modernizacja kształcenia zawodowego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

 

 dsc08160

 


 

Pozyskiwanie energii z ogniw fotowoltaicznych
- lekcja otwarta w kl. I TE


   Dnia 26 marca 2014r. uczniowie klasy I TE kształcący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej wzięli udział w lekcji otwartej poprowadzonej przez p. dr Sławomira Gułkowskiego – pracownika Zakładu Fizyki Technicznej i Ekobudownictwa Politechniki Lubelskiej. Podczas zajęć wykładowo – warsztatowych uczniowie zapoznali się z budową i zasadą działania instalacji fotowoltaicznej.
   Następnie mieli za zadanie dokonać obliczeń: mocy zainstalowanych odbiorników, mocy panela fotowoltaicznego oraz pojemność akumulatorów potrzebnych
do zmagazynowania energii oraz wskazać przekrój przewodów elektrycznych.
  Lekcja otwarta została zorganizowana w ramach projektu Szkoły nowych możliwości- modernizacja kształcenia zawodowego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

 


 Lekcja otwarta – pokazy barmańskie

   Dnia 12.02.2014 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Łukowie uczniowie kształcący się w zawodzie kelner wzięli udział w lekcji otwartej. Warsztaty poprowadził p. Jerzy Czapla z Centrum Szkolenia Barmanów.
  W trakcie tej nietypowej lekcji uczniowie obejrzeli prezentację sprzętu barmańskiego i szkła używanego w barze oraz syropów i napoi wykorzystywanych w pracy barmana.  Następnie prowadzący zaprosił uczniów do wspólnego przygotowania bezalkoholowych drinków, tzw. soft drinków oraz ich degustacji. Uczniowie z zaciekawieniem podpatrywali sztukę dekorowania koktajli egzotycznymi owocami. 

   Na zakończenie prowadzący zaprezentował pokaz free style’u. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i niekłamanym zachwytem patrzyli na żonglerkę butelkami, szejkerami i szkłem barmańskim.

   Lekcja otwarta została zorganizowana w ramach projektu Szkoły nowych możliwości- modernizacja kształcenia zawodowego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

 

 


 „Od pasji do własnego biznesu” – lekcja otwarta

   Dnia 16 grudnia 2014 r. uczniowie kształcący się w zawodach kelner i technik hotelarstwa wzięli udział w lekcji otwartej pod tytułem: „Od pasji do własnego biznesu”. Zajęcia poprowadziła p. Hanna Dulny – właściciel firmy handlowej i dekoratorka wnętrz. Lekcja przebiegała w formie warsztatów, podczas których uczniowie doskonalili umiejętność okolicznościowego dekorowania stołów. Lekcja otwarta była też okazją dla uczniów do otrzymania od pracodawcy wskazówek dotyczących przygotowania dokumentów aplikacyjnych - CV oraz autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
   Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego przez Zespół Szkół Nr 2 w Łukowie oraz Fundację Rozwoju Lubelszczyzny projektu „Szkoły nowych możliwości – modernizacja kształcenia zawodowego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

 

 


 

Lekcja otwarta

   Dnia 18.12.2013 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Łukowie uczniowie kształcący się w zawodach: technik hotelarstwa i kelner uczestniczyli w lekcji otwartej. Zajęcia poprowadził p. Łuksz Podolak – menager Klubu Decybel.
   W trakcie nietypowej lekcji pt. „Być przedsiębiorczym - czy to trudne?” prowadzący przedstawił etapy zakładania lokalu gastronomicznego. Opowiadał przede wszystkim o zasadach zatrudniania personelu oraz przebiegu rozmów kwalifikacyjnych.
   Prelegent zachęcał młodzież do pogłębiania wiedzy i nabywania kompetencji zawodowych, a także do podejmowania coraz to nowych wyzwań związanych z przyszłym zawodem, np. kończenia kursów zwiększających szanse na rynku pracy.       
   Lekcja otwarta została zorganizowana w ramach projektu Szkoły nowych możliwości- modernizacja kształcenia zawodowego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

 

DSC02057

DSC02053

DSC02055

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 

Materiały

Nauczyciele