Zespół Szkół Nr 2

im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie

. 

W Zespole Szkół Nr 2 w Łukowie zostały zrealizowane w ramach projektu „Szkoły nowych możliwości - modernizacja kształcenia zawodowego” trzy cykle zajęć „Barman”. 12-osobowe grupy młodzieży zdobywały niezbędną wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu przygotowywania drinków i pracy barmana. Uczniowie uzyskali informacje na temat historii miksologii, technologii i rodzajów napojów alkoholowych oraz nabyli umiejętności w zakresie przyrządzania drinków z takich kategorii jak: cocktails, daisy, highball, cream drinks, sour, cooler, mocktails. Ważnym elementem ich nauki było również garnish - sztuka przyozdabiania drinków przy pomocy świeżych owoców. Uczniowie przygotowali drinki korzystając z nowoczesnego sprzętu barmańskiego, np. zestawu APS Glass & Bar Supply oraz profesjonalnej literatury – „Alkohole i koktajle świata”.  Nauczyli się też obsługi kostkarki, kruszarki do lodu i miksera barmańskiego. Wszystkie sprzęty, pomoce i składniki zostały zakupione ze środków współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach realizowanego projektu „Szkoły nowych możliwości – modernizacja kształcenia zawodowego”. Zajęcia zakończyły się egzaminem, po którym uczniowie otrzymali certyfikat barmana.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości 

Materiały

Nauczyciele