Zespół Szkół Nr 2

im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie

. 

Uczniowie klas zawodowych na Giełdzie Papierów Wartościowych

giełda papierów wartościowych

W dniu 17 stycznia 2018 r. uczniowie z klas I WB, II WB i III WB wzięli udział w wycieczce do Warszawy na Giełdę Papierów Wartościowych. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zapoznania się z historią powstania GPW, poznali istotę najważniejszych indeksów giełdowych WIG i WIG20. Młodzież wzięła udział w wirtualnej lekcji dotyczącej funkcjonowania giełdy, sposobów inwestowania, hossy i bessy na giełdzie. Pracownik GPW zapoznał uczniów z najważniejszymi symbolami giełdy takimi jak: dzwon giełdowy, rynek byka, rynek niedźwiedzia czy też szklany budynek GPW. Uczniowie obejrzeli film dotyczący rodzajów papierów wartościowych oraz możliwości inwestowania na giełdzie.  Po bardzo ciekawie spędzonym czasie na największej w tej części Europy giełdzie, młodzież obejrzała  seans filmowy pt. „Narzeczony na niby”. Możliwość integracji oraz sprawdzenia swoich wiadomości zdobytych na lekcjach podstaw przedsiębiorczości umożliwiły uczniom nauczycielki: p. Małgorzata Kintop i Iwona Świć.

 

ZEBRANIA Z RODZICAMI 24.01.2018R.

GODZ. 16.00

Ogólne zebranie z rodzicami na sali gimnastycznej

 Informacje o ocenach sememstralnych - wychowawcy w klasach

Wykaz sal i wychowawców w zakładce "Informacje dla rodziców"

 

 Szkolny Konkurs Wiedzy Hotelarskiej

konkurs wiedzy hotelarskiej

Dnia 12.01.2018 r. uczniowie z klas: I, II i III kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa wzięli udział w szkolnym Konkursie Wiedzy Hotelarskiej. Zadaniem uczestników było rozwiązanie w ciągu 60 minut testu składającego się z 40 pytań jednokrotnego wyboru obejmujących zakresem merytorycznym zagadnienia realizowane w ramach podstawy programowej.
Celem przedsięwzięcia było: podnoszenie poziomu wiedzy branżowej, pobudzanie ambicji zawodowych uczniów klas hotelarskich, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania informacji, stworzenie młodzieży możliwości do współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień i zainteresowań oraz integracja klas hotelarskich ZS nr 2.
Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni wkrótce. Uczniowie z najwyższymi wynikami wezmą udział w kolejnych zmaganiach w trakcie szkolnego Dnia Hotelarza.

Konkurs przygotowały i nadzorowały jego przebieg: p. A. Cichosz, p. M. Leszkowicz i p. A. Skwara – nauczycielki przedmiotów zawodowych.

 

Podumowanie Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia

pluszaki1

Nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki pluszowych maskotek prowadzonej przez fundację „Mam marzenie” w ramach Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Zebrane maskotki, gry planszowe, książki i artykuły plastyczne zostały przekazane wolontariuszom fundacji, a następnie trafiły do małych pacjentów z oddziałów onkologicznych w Lublinie.

pluszaki2

Szkolne koordynatorki akcji K. Świderska i I. Świć dziękują wszystkim darczyńcom!

Konkurs na plakat promujący hasło :
,,Jesteś tym, co jesz’’

Praca dowolną techniką, na formacie A4.
Prace proszę składać do p. Ewy Krűger do dnia 26.01.2018

NAGRODY …?! gwarantowane

 Technicy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej 

nagrodzeni wycieczką do Gliwic za udział w projekcie „Szkoła Izolacji Jetro Isover”

wyjazd jetro gliwice

W dniach 18-19 grudnia 2017 r. sześciu uczniów z ZS Nr 2 w Łukowie, którzy zostali finalistami konkursu przeprowadzonego w ramach projektu „Szkoła Izolacji Jetro Isover”, wzięło udział w wycieczce do fabryki Isover w Gliwicach.
Pierwszego dnia pobytu uczniowie z przewodnikiem zwiedzali zabytkową kopalnię srebra w Tarnowskich Górach. Drugiego dnia po odbyciu szkolenia bhp przyszli energetycy zwiedzili fabrykę wełny mineralnej ISOVER SAINT-GOBAIN w Gliwicach. Była to okazja do zapoznania się z całą linią produkcyjną oraz udziału w zajęciach praktycznych dotyczących izolacji termicznej wewnątrz budynku.

jetro gliwice 2

Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawował p. Adam Sulej – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

 

 

Konkurs na elektroniczną kartkę świąteczną

W dniach 13 – 20.12.2017r uczniowie klas: II TH A i III TH A kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa na zajęciach z obsługi informatycznej w hotelarstwie wzięli udział w konkursie na opracowanie najładniejszej bożonarodzeniowej kartki w mailingu hotelowym.
Celem konkursu było wykorzystanie umiejętności informatycznych, zastosowanie zasad savoire-vivre’u w kontaktach z obiektami hotelarskimi oraz kultywowanie tradycji przesyłania życzeń świąteczno-noworocznych.

Konkurs zorganizowali: p. D. Lada i p. A. Cichosz – nauczyciele przedmiotów zawodowych.

opatrunek

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „OPATRUNEK NA RATUNEK”. Celem akcji było zebranie środków opatrunkowych (bandaży, gaz, kompresów, rękawiczek gumowych, waty a nawet igieł i strzykawek) dla szpitali misyjnych w Afryce. Zebrane materiały przesłaliśmy Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania.

Szkolne koordynatorki L.Grono i A.Kołodziej dziękują za wszystkie dary!

IMG 20180105 122453m

 KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

kiermasz

W dniach 20 i 21 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, podczas którego można było nabyć ozdoby, pierniki oraz kartki świąteczne przygotowane własnoręcznie przez uczniów ZS nr 2.

Od godziny 10.35 można było podziwiać świąteczne gadżety. Ogromną popularnością cieszyły się choinki, bombki wykonane m.in. ze sznurka, z szyszek czy też rzeźbione z drewna, świąteczne ciasta, pierniczki oraz kartki świąteczne i wiele innych rzeczy. Wszystkie prace na kiermasz zostały wykonane przez uczniów pod nadzorem p. Agaty Krasuskiej-Skiba, p. Lucyny Grono oraz p. Iwony Świć.

Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup kredek, kolorowanek oraz innych rzeczy umilających czas dzieciom przebywającym na oddziale pediatrycznym w łukowskim szpitalu.

Składamy serdeczne podziękowania uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie świątecznego kiermaszu. 

 Konkurs świąteczny

konkurs świąteczny IVtk

Święta tuż, tuż… Ten radosny czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia można było zauważyć w naszej szkole w ostatnim tygodniu nauki. W salach lekcyjnych pojawiły się przepiękne dekoracje, na korytarzu stanęła ogromna choinka ubrana przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.
W czwartek 21 grudnia uczniowie z klas II TH oraz II TK uczestniczyli w wewnątrzszkolnym konkursie na najładniejsze świąteczne nakrycie stołu. Uczniowie mieli za zadanie przygotować stół, skompletować zastawę, sztućce, dobrać odpowiednie szkło. Najważniejszym kryterium oceny były: pomysł i wykonanie dekoracji, które można wykorzystać na świątecznym stole Komisja oceniająca, w której byli przedstawiciele każdej z grup, miała bardzo trudne zadanie. Ostatecznie najwięcej punktów zdobyła grupa w składzie: Monika Chromiak, Milena Dadacz, Anita Kruczek, Karolina Kruczek oraz Justyna Ostrysz z klasy II TK .
Jednocześnie, uczniowie z klasy II TH prezentowali swoje umiejętności składania serwetek dekoracyjnych, które następnie można było wykorzystać jako dekoracja na świątecznym stole. Nad przebiegiem konkursu oraz pracach przygotowawczych czuwała A. Skwara- nauczyciel przedmiotów zawodowych

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 

Materiały

Nauczyciele