Zespół Szkół Nr 2

im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie

. 

FINAŁ AKCJI POLACY - RODAKOM

akcja

16 grudnia odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania paczek świąteczno-noworocznych dla Polaków zza Wschodniej Granicy przygotowanych w ramach 18-tej Akcji Polacy – Rodakom. W tym roku przygotowano aż 500 paczek z powiatu łukowskiego. W akcję organizowaną przez Biuro Senatora Stanisława Gogacza włączyła się także społeczność ZS nr 2 w Łukowie. Młodzież oraz pracownicy Szkoły gromadzili długoterminowe produkty żywnościowe, które zostały przekazane potrzebującym Polakom z Białorusi i Ukrainy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

akcja 1

Klasa I TE oraz II TE na wycieczce do Warszawy

 I TE wyczieka Hangar 646

14 grudnia 2017 roku uczniowie klas I TE i II TE pod opieką p. Sylwestra Brońskiego i p. Justyny Ostrzyżek uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Rozpoczęli ją wyczerpującą lekcją wf-u  w hangarze. Była ona  połączeniem rekreacji ze sportem, elementów akrobatycznych, wysiłku fizycznego i rywalizacji sportowej. Następnie młodzież miała okazję wziąć udział w niezwykłej lekcji przyrody – zajęciach o charakterze pokazowym w ZOO. Omówiono na nich różnice między płazami i gadami oraz wyjaśniono  podstawy hodowli egzotycznych gadów w domu. Wycieczka zakończyła się lekcją kultury i historii – młodzież zwiedziła Muzeum Więzienia Pawiak i wysłuchała prezentacji dotyczącej historii tego miejsca. Niezwykłym doświadczeniem było także wysłuchanie nagrań fragmentów grypsów opowiadających o dramatycznych przeżyciach więźniów.

Konkurs na bezalkoholowy koktajl noworoczny !!!

z

Już niebawem Święta , a zaraz po nich Nowy Rok. Zapraszamy więc do wzięcia udziału w konkursie wszystkich miłośników sztuki barmańskiej bez względu na zawód, w którym się kształcisz!

Zasady są bardzo proste :
1)sporządź własną recepturę koktajlu wraz z dekoracją,
2)zrób zdjęcie drinka, na którym możesz być i ty (możesz przygotować kartonik z imieniem i nazwiskiem jeśli nie chcesz być na fotce),
3) do 30 grudnia do godziny 24.00 wyślij e-mailem na adres : olszewskidariusz(małpa)interia.pl  zdjęcie ze swoją propozycją (podaj rodzaje użytych składników oraz ich ilość),
4) fotki zostaną zamieszczone na szkolnym Facebooku 2 stycznia 2018 r. do godziny 24.00,

Wygrywa ta osoba, której koktajl zdobędzie najwięcej polubień !
I miejsce - kosmiczny zestaw produktów oraz sprzętu barmańskiego
II miejsce - kosmiczny zestaw produktów baristycznych

Zapraszamy do zabawy, która trwa do 31.01.2018 r. do godziny 24.00

konkurs barmanski 2017

 

„Mikołajki” na warcabnicy.

warcaby 2017

W dniu 6 grudnia 2017 roku w sali Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyły się VIII Mikołajkowe Indywidualne Mistrzostwa w Warcabach 64- polowych. Walczono o Puchar Burmistrza miasta Łuków oraz o tytuł mistrza w poszczególnych kategoriach szkolnych. W szkołach ponadgimnazjalnych wystartowało 28 zawodników.

Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów. Oto ich wyniki:
Maciej Mądry 3 TE – 2 miejsce, 11 pkt
Patryk Zbieć 2 WC – 5 miejsce, 9 pkt
Rafał świder 1 WA – 7 miejsce, 9 pkt
Mateusz Borkowski 3 WB – 9 miejsce, 8 pkt
Stanisław Wojecki 2 WB – 10 miejsce, 8 pkt
Patryk Izdebski 2 WC – 17 miejsce, 6 pkt
Bartłomiej Gryczka 2 WC – 20 miejsce, 5 pkt
Iwona Linkiewicz 1 WA – 24 miejsce, 4 pkt
Łukasz Więcek 2 WC – 27 miejsce, 4 pkt

Całej drużynie należą się gratulacje za udany start w zawodach!

Opiekunem grupy był pan Damian Zawadzki.

 

Ogólnopolski konkurs barmański "Monin Cup Junior 2017"

 Monin Cup Junior 2017

Jest nam bardzo miło zakomunikować , iż Zespół Szkół nr 2 w Łukowie za sprawą Natalii Dzido znalazł się wśród najlepszych szkół hotelarsko - gastronomicznych w Polsce. W ogólnopolskim konkursie barmańskim Monin Cup Junior 2017 nasza uczennica technikum kelnerskiego zajęła wysokie 7 miejsce spośród 28 uczestników z kraju i zagranicy.

OGROMNE GRATULACJE !!!!!!!

 

 „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Słowa Jana Pawła II stały się głównym hasłem obchodzonego w naszej szkole Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. 5 grudnia każdy z nas mógł włączyć się w pomoc niesioną innym ludziom. Wolontariusze zbierali pieniądze, produkty żywnościowe, maskotki, książki i materiały plastyczne by wesprzeć różnorodne akcje charytatywne, m.in.: „Górę Grosza”, „Światełko Bożonarodzeniowe” i akcję „Lubelszczyzna dla Syrii”. Pamiętali także o zwierzętach przebywających w schroniskach, które można było wesprzeć w akcji „Pełna miska dla schroniska”. Zorganizowali również akcję „Marzycielska Poczta” polegającą na pisaniu listów do chorych dzieci. Aby zachęcić innych do wolontariatu przygotowali ulotki zawierające „Etos Wolontariusza” oraz drobne upominki dla wszystkich tych, którzy włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Nad przebiegiem uroczystości czuwały p. Justyna Ostrzyżek, p. Emilia Klimiuk i p. Anita Olszewska.

Dzień Wolontariusza był również dobrą okazją do ogłoszenia wyników konkursu organizowanego z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Hasło przewodnie konkursu brzmiało: „Tacy sami – Ty jesteś wartościowy i ja też mam swoją wartość”. Zwyciężyła uczennica kl. II THA – Kamila Babiuch. Miejsce II zajął uczeń tej samej klasy – Filip Nafalski, a III miejsce zdobyła Izabela Wójcik z klasy III THA. Wyróżnienia otrzymali: Kacper Gzara, Julia Bober i Ewa Osińska z kl. I THA oraz Klaudia Dziurdziak z kl. II THA.

Dzień wolontariusza m

Serdecznie dziękujemy wszystkim za aktywne wspieranie potrzebujących.

 

 Konkurs „Życie i twórczość Josepha Conrada”

Konkurs Joseph Conrad

 

W dniu 7.12.2017 r. w naszej szkole odbył się interaktywny konkurs „Życie i twórczość Josepha Conrada”. Ideą przedsięwzięcia było uczczenie pamięci pisarza polskiego pochodzenia Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego w 160. rocznicę urodzin przypadającą 3 grudnia oraz nawiązanie do ustanowienia przez Sejm RP 2017 Rokiem Josepha Conrada. Celem zmagań było także ukazanie potencjału wykorzystania urządzeń mobilnych w edukacji. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było posiadanie telefonu komórkowego lub innego urządzenia mobilnego z dostępem do internetu. Młodzież, podczas przygotowań, mogła korzystać z materiałów dostępnych w języku polskim i w języku angielskim. Podczas konkursu uczniowie udzielali odpowiedzi na swoich telefonach komórkowych na pytania zawarte w teście. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat życia i twórczości Josepha Conrada i umiejętnością sprawnego poruszania się w wirtualnym świecie. W konkursie „Życie i twórczość Josepha Conrada” I miejsce zajęła Magdalena Kopeć z IIITK, drugą lokatę Klaudia Piotrowska z IIITK, zaś trzecią Sandra Kachniarz z IIITK. Gratulujemy.

Inicjatorkami przedsięwzięcia w szkole były: nauczyciel bibliotekarz Iwona Kalczewska i nauczyciel języka angielskiego Magdalena Goławska.

 

 

 

V Charytatywny Bieg Mikołajkowy

3 grudnia 2017 roku młodzież naszej szkoły: Anita Bartosiak, Karolina Marciniak, Patrycja Rosińska, Weronika Wierzbicka i Kacper Gzara z klasy I TH A, wzięła udział w V Charytatywnym Biegu Mikołajkowym organizowanym przez Fundację Cegiełkowo Pasja i Pomoc. Jak co roku odbył się on w parku miejskim, który był pełen Mikołajów, Śnieżynek, Elfów i Krasnali gotowych do pomagania potrzebującym. W tym roku Zespół Szkół nr 2 był współorganizatorem tego wydarzenia.

 

 PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO

dzień sportu

Dnia 6 grudnia w Sali Konferencyjnej im. Jana Pawła II Starostwa Powiatowego w Łukowie odbyła się uroczystość podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Łukowskiego w roku szkolnym 2016/2017.
Na uroczystość zostali zaproszeni Pan Dyrektor Krzysztof Okliński, Pani Izabela Opolska, Pan Robert Netczuk oraz uczniowie:
Natalia Celińska IITH, Weronika Kalińska IIITK, Weronika Paćkowska IIITH, Sandra Bujak IIWA, Patrycja Grochowska IIWA, Klaudia Niewęgłowska IIITH, Dorota Rzymowska IITK,
Hubert Kruk IITE, Mikołaj Kurowski IITE, Michał Bilski IITE, Jakub Tomasik IITE, Rafał Łukasik IITE, Maciej Mądry IIITE, Maciej Pytlak IVTE.
Podczas uroczystości przedstawiono klasyfikację wojewódzką i powiatową szkół Powiatu Łukowskiego. Pan Dyrektor odebrał pamiątkową statuetkę za zajęcie naszej szkoły II miejsca w klasyfikacji powiatowej.
Ponadto nagrodzono pamiątkowymi dyplomami i upominkami uczniów, którzy podczas zawodów wojewódzkich zajęli wysokie lokaty; zarówno reprezentacja dziewcząt jak i chłopców zajęła w ubiegłym roku szkolnym V miejsce w Wojewódzkich Drużynowych Biegach Przełajowych.
Nauczyciele wychowania fizycznego, którzy byli opiekunami podczas tych zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami.

Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sportowych sukcesów!!!

 UCZEŃ TEŻ CZŁOWIEK - obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka w ZS nr 2

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka szkolny Rzecznik Praw Ucznia ogłasza konkursy na:
1. Przygotowanie mema internetowego, który będzie zawierał hasło promujące prawa ucznia ZS nr 2 w Łukowie.
Propozycje należy przesyłać na adres: rzecznikzs2(małpa)o2.pl do poniedziałku 11 grudnia. W treści e-maila podajemy imię, nazwisko i klasę twórcy, a mema dodajemy w formie załącznika.
2. Zredagowanie sms-a popularyzującego prawa ucznia obowiązujące w ZS nr 2 w Łukowie.
Treść sms-ów (nie więcej niż 160 znaków) należy przesłać w e-mailu na adres: rzecznikzs2(małpa)o2.pl wraz z imieniem, nazwiskiem i klasą do poniedziałku 11 grudnia.
Najciekawsze propozycje memów i sms-ów staną się hasłami towarzyszącymi działaniom zaplanowanym w celu przybliżenia zagadnień przestrzegania praw człowieka.

RPU

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 

Materiały

Nauczyciele