Zespół Szkół Nr 2

im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie

. 

 Katarzyna Opieka stypendystką

„Lubelskiej kuźni talentów 2016-2019”

Katarzyna Opieka Stypendium

Katarzyna Opieka - uczennica klasy II TH A znalazła się w gronie stypendystów programu „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019”. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie uczniów szczególnie uzdolnionych z przedmiotów zawodowych w rozwijaniu ich umiejętności i zdobywaniu nowych kompetencji. Otrzymane stypendium pomoże Kasi w zdobyciu dodatkowych kwalifikacji i wiedzy przydatnych w wykonywaniu zawodu hotelarza, w którym uczennica obecnie się kształci.

K Opieka

Serdecznie gratulujemy!

 

 Technicy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

w projekcie „Szkoła Izolacji Jetro Isover”

jetro

Dnia 24 listopada 2017 24 uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie kształcących się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, pod opieką p. Adama Suleja, wzięła udział w konkursie zorganizowanym w ramach projektu „Szkoła Izolacji Jetro Isover”. Zmagania odbywały się w siedzibie firmy budowlanej Jetro w Świdrach k/ Łukowa.
Celem przedsięwzięcia było stworzenie okazji dla uczniów do zapoznania się z zagadnieniami dotyczącymi ocieplania budynków jako sposobu na zmniejszenie zużycia energii.
W pierwszej części spotkania uczestnicy wysłuchali krótkich prelekcji na temat materiałów izolacyjnych oraz funkcjonowania firm Jetro i Isover. W kolejnej części uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy na temat prezentowanych wcześniej treści.
Spośród startujących w konkursie uczniów z naszej szkoły najwyższe wyniki uzyskali: Michał Stolarczyk kl. III te , Jakub Kryczka kl. II te, Sebastian Świeczak kl. I te, Marcin Cichosz kl. II te, Mariusz Kmieć kl. II te, oraz Patryk Zalewski kl. III te. W nagrodę w dniach 18-19 grudnia 2017 r. wezmą udział w wycieczce do fabryki Isover w Gliwicach.

 Konkurs „Życie i twórczość Josepha Conrada”

Joseph Conrad

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wiedzowym na temat życia i twórczości pisarza Konrada Korzeniowskiego, znanego jako Joseph Conrad, autora m.in. „Jądra ciemności” oraz „Lorda Jima”.
Conrad, to polski pisarz należący do ścisłej klasyki literatury przełomu XIX i XX wieku, który tworzył wyłącznie po angielsku. Sejm RP ustanowił bieżący rok Rokiem Josepha Conrada. 3 grudnia przypadała 160 rocznica urodzin tego wybitnego autora. Aby uczcić dokonania naszego rodaka zostanie zorganizowany konkurs, który odbędzie się 7 grudnia (czwartek) na 5 lekcyjnej, czyli o godz. 11.45 w bibliotece szkolnej.
Z uwagi na fakt, że konkurs będzie miał formę interaktywnego quizu, warunkiem uczestnictwa jest posiadanie telefonu komórkowego lub innego urządzenia z dostępem do internetu. Bliższe informacje oraz materiały przydatne do przygotowania się do konkursu są dostępne u organizatorów, tj. p. Iwony Kalczewskiej oraz p. Magdaleny Goławskiej.

 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

mini 4 0

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji przygotowaliśmy szereg działań i zachęcamy was do włączenia się w ich przebieg.
Możecie włączyć się w różnego rodzaju zbiórki: „Światełko Bożonarodzeniowe”, „Góra Grosza”, „Zbieranie nakrętek dla Mai”, „Pełna miska dla schroniska”, „Lubelszczyzna dla Syrii”. Na I piętrze zostaną ustawione stanowiska gdzie będzie można przynosić zbierane rzeczy. Zbiórka będzie prowadzona w godzinach 8:00-10:50.
W ramach akcji ogłaszamy również konkurs „JESTEŚ DOBRYM CZŁOWIEKIEM” - konkurs na najbardziej pomocną osobę w szkole. Kandydata może zgłosić każdy z nas: uczeń, nauczyciel, wychowawca i każdy kto jest świadkiem czynienia dobra. Wystarczy opisać postawę i zaangażowanie danej osoby w pomoc innym, a karteczkę z informacjami przekazać do pedagoga lub psychologa szkolnego. Pamiętaj by wpisać imię i nazwisko, klasę kandydata a także swoje dane. Wszystkie informacje zostaną zweryfikowane, a zwycięzca otrzyma nagrodę. Na zgłoszenia czekamy do 4 grudnia.
5 grudnia zorganizujemy także akcję „Marzycielska Poczta”. Polega ona na pisaniu listów do chorych dzieci. Jeśli chcecie wziąć w niej udział, należy zgłosić się do pokoju pedagoga. W ramach akcji prowadzimy również zbiórkę książeczek dla dzieci.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do włączenia się w obchody Dnia Wolontariusza.

 Ile wiemy o cukrzycy?

cukrzyca1m

28 listopada w naszej szkole był poświęcony zagadnieniom związanym z cukrzycą. Uczniowie zapoznali się z informacjami na temat tej choroby cywilizacyjnej XXI w. widniejącymi na gazetce ściennej, w ulotkach oraz prezentacji multimedialnej przygotowanych specjalnie na ten dzień. Swoją wiedzę młodzież sprawdzała biorąc udział w quizie o cukrzycy. Najwięcej punktów uzyskali: Klaudia Kobojek (kl. III THA), Katarzyna Trendak (kl. III THA), Kacper Gzara (kl. I THA), Karol Zwoliński (kl. II THA), Aleksandra Gajek kl. III TK) oraz Karolina Szczęśniak (kl. III THA). Ponadto podczas długiej przerwy młodzież mogła dokonać pomiaru cukru we krwi oraz poczęstować się warzywami i owocami, jako alternatywną formą przekąski dla słodyczy, które są bardzo niemile widziane nie tylko w diecie diabetyka.
Zwycięzców quizu zapraszamy po odbiór upominków 01 grudnia do s. nr 10 na długiej przerwie.

Nad organizacją i przebiegiem akcji czuwały: p. L. Grono oraz p. A. Cichosz – nauczyciele przedmiotów zawodowych i p. K. Zdunek – szkolna pielęgniarka.

 

 Warsztaty carvingowe

carving1

W dniu 20 listopada 2017 r. uczniowie klas kelnerskich i hotelarskich uczestniczyli w warsztatach carvingowych zorganizowanych w Zespole Szkół nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie.
Młodzież miała okazję poznać tajniki sztuki dekorowania potraw i napojów, którą z pewnością wykorzysta w przyszłej pracy zawodowej.

Zapraszamy na krótką relację filmową na naszej stronie Facebook.

 

 

Szkolne obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa

kropla

W dniach 22-24 listopada odbyły się trzecie szkolne obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa.
Odbyły się:
- konkurs wiedzy „Co wiem o honorowym krwiodawstwie?", który wygrała Weronika Boboń
- akcje informacyjne (ulotki, gazetka, prezentacje multimedialne)
- zorganizowane wyjście uczniów do Oddziału Rejonowego RCKiK Łuków w celu honorowego oddania krwi

Jednocześnie przypominamy, że Zespół Szkół nr 2 bierze udział w akcji PCK "Młoda krew ratuje życie" i oczywiście zachęcamy do systematycznego dzielenia się z potrzebującymi najcenniejszym darem - krwią

Koordynatorkami działań były A.Kołodziej i L.Grono oraz pielęgniarka szkolna p. K.Zdunek

 

 ,,A co mówi doświadczenie…?’’

kelner zaa ocenau

Dnia 23.11.2017 klasa I TK uczestniczyła w spotkaniu z kelnerem zza oceanu.
Pan Piotr Held, nasz rodak, ma za sobą 12 lat pracy jako kelner w prestiżowej restauracji na Florydzie.Podzielił się on z uczniami zdobytym doświadczeniem , udzielił rad przyszłym kelnerom. Teraz pozostaje ,,szlifować słownictwo zawodowe’’ i …AHOJ PRZYGODO!!!

 

 

Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych

szachy m

W dniu 16 listopada 2017 roku w I LO w Łukowie odbyły się zawody drużynowe szkół ponadgimnazjalnych. Wzięło w nich udział 4 szkoły z naszego miasta. Zespół Szkół nr 2 reprezentowali: Katarzyna Celińska z klasy IV TH A, Patrycja Rosińska z I TH, Szymon Kopeć i Maciej Mądry z III TE. W tym roku zajęliśmy 4 miejsce i niestety nie powtórzyliśmy wyniku z roku ubiegłego, kiedy to wywalczyliśmy 2 miejsce.

Dziękuję całej drużynie za sportową rywalizacje i udział w zawodach.

Opiekun - Damian Zawadzki

 

 TURNIEJ SIATKÓWKI DZIEWCZĄT

zagrywka – atak - blok

W dniach 06-15.11.2017 roku w naszej szkole odbył się Międzyklasowy Turniej Siatkówki Dziewcząt. Drużyny grały w dwóch grupach, system każdy z każdym, mecze do dwóch wygranych setów.

Więcej informacji w zakładce SPORT

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Materiały

Nauczyciele