Zespół Szkół Nr 2

im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie

. 

 Savoir-vivre dla gimnazjalistów

zs2 w gręzówce

Uczniowie klasy III TK: Natalia Szewczak, Aleksandra Gajek, Marcin Syta i Jakub Wysokiński, zostali zaproszeni do Zespołu Szkół w Gręzówce gdzie zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności kelnerskie. Przygotowali zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu savoir-vivre’u. Przypomnieli między innymi to jakich zasad kulturalnego zachowania należy przestrzegać na co dzień, udzielili rad na temat zachowania się w restauracji oraz zaprezentowali sztukę carvingu.

Grupą opiekował się p. Grzegorz Dziurdziak.

 

Dni Honorowego Dawstwa Krwi

 Krwiodawstwo m

Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Łukowie oraz Łukowskie Towarzystwo Regionalne im. J. S. Majewskiego zorganizowało obchody Dni Honorowego Dawstwa Krwi. Spotkanie, na którym dziękowano wszystkim, którzy bezinteresownie oddają krew, odbyło się w sobotę 18 listopada. Słowa podziękowania i uznania popłynęły też w stronę zasłużonych dawców krwi z powiatu łukowskiego. Był też słodki i ciepły poczęstunek, który serwowały uczennice Zespołu Szkól nr 2 kształcące się w zawodzie kelner.

 

ZS2 u lokalnych przedsiębiorców

wycieczka lokalni przedsiębiorcy

W dniu 21.11.2017 r. kl. III TTŻ pod opieką p. Lucyny Grono i p. Ewy Krűger uczestniczyła w wyjeździe edukacyjny do lokalnych przedsiębiorców sektora spożywczego. Uczniowie mieli możliwość  urzeczywistnić  sobie procesy technologiczne poznawane na lekcjach, a także uczestniczyć w zajęciach z zakresu analizy żywności. 

W dniu 21.11.2017 r. kl. III TTŻ pod opieką p. Lucyny Grono i p. Ewy Krűger uczestniczyła w wyjeździe edukacyjny do lokalnych przedsiębiorców sektora spożywczego. Uczniowie mieli możliwość  urzeczywistnić  sobie procesy technologiczne poznawane na lekcjach, a także uczestniczyć w zajęciach z zakresu analizy żywności. 

 

Historyczny sukces sportowy

Lubelski Szkolny Związek Sportowy na swojej stronie internetowej zamieścił oficjalne wyniki klasyfikacji sportowej za rok szkolny 2016/2017. Nasza szkoła osiągnęła największy sukces w historii startów w zawodach sportowych na szczeblu rejonowym i wojewódzkim. W klasyfikacji wojewódzkiej zajęliśmy bardzo wysokie 24 miejsce na 113 sklasyfikowanych szkół.

Gratulacje!!!!

Ponadto prezentujemy klasyfikacją Powiatową Szkół Ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2016/2017:
1. I Liceum Ogólnokształcące Łuków
2. Zespół Szkół nr 2 Łuków
3. IV Liceum Ogólnokształcące Łuków
4. Zespół Szkół nr 3 Łuków
5. Zespół Szkół Radoryż Smolany
6. Zespół Szkół nr 1 Łuków
7. Zespół Szkół Adamów

GRATULUJEMY WSZYSTKIM SPORTOWCOM!!!!
DZIĘKUJEMY ZA SPORTOWĄ WALKĘ!!!

NAUCZYCIELE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

 

Akcja „Światełko Bożonarodzeniowe”

„Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka. Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń...” 

Jan Paweł II

światełko1

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Aby wszyscy mogli się nim cieszyć już po raz ósmy zorganizowana zostanie akcja „Światełko Bożonarodzeniowe” na rzecz uczniów naszej szkoły znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
W dniach 21 listopada - 15 grudnia 2017 r. na terenie szkoły będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na ten cel. Ponadto prosimy o przynoszenie trwałych produktów żywnościowych, z których będą wykonane świąteczne paczki.
Zachęcamy do współpracy.

Zbiórkę prowadzi p. Agata Skwara, p. Anita Olszewska, p. Bożena Wiśniewska- Gałąska oraz p. Sylwester Broński.

 

Rusza Akcja "Opatrunek na Ratunek"

0001

O zadrapania i rany w afrykańskich warunkach jest niezwykle łatwo. W Afryce nikogo nie dziwi widok dziecka idącego do szkoły z maczetą. Dzieci karczują w szkole roślinność wokół budynków, aby nie chroniły się w nich węże. Afrykańskie mamy gotują posiłki na ognisku i pozostawione bez opieki dzieci bardzo często ulegają poparzeniom.

Aby pomóc w takich sytuacjach potrzebne są środki opatrunkowe.


Na potrzeby misyjnych szpitali i przychodni w Afryce zbieramy gazy, bandaże, plastry, rękawiczki jednorazowe, strzykawki i igły. Do końca grudnia A. Kołodziej i L.Grono będą gromadziły wszelkie materiały, które zostaną przekazane Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”.

Liczy się każdy bandaż!

 

II miejsce w drugiej edycji testu wiedzy z historii Łukowa „Poznaj Swoje Miasto”

II miejsce w drugiej edycji testu wiedzy z historii Łukowa Poznaj Swoje Miasto

fot. alternatywadlalukowa.pl

Miło nam poinformować, że uczeń klasy IV TH Mirosław Celiński zajął
II miejsce w drugiej edycji testu wiedzy z historii Łukowa „Poznaj Swoje Miasto”. Konkurs odbył się 17 listopada 2017 r. w I LO, a organizatorem było Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa.
Test składał się z 30 pytań, z których część miała charakter otwarty. Mirek w nagrodę otrzymał sprzęt elektroniczny i książkę. Zespół Szkół nr 2 reprezentowali również Klaudia Dmuchowska (III TK) i Olga Znój (I TK). Młodzież wykazała się znajomością historii naszej małej ojczyzny zajmując II miejsce drużynowo. Uczniów do konkursu przygotowała p. Katarzyna Świderska.

GRATULUJEMY!!!

 

 

Zatrzymaj przemoc rówieśniczą

Zatrzymaj przemoc rówieśniczą 2

9 i 16 listopada 2017 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach warsztatowych, które poprowadziły trenerki ze Specjalistycznego Ośrodka Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej w Łukowie. Celem spotkania było zwiększenie świadomości młodzieży na temat przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z informacjami na temat zjawiska przemocy rówieśniczej w świecie realnym i cyberprzestrzeni. Młodzież dowiedziała się, jak reagować na przemoc koleżeńską. Poznała możliwości pomocy, z której mogą skorzystać młode osoby doświadczające przemocy ze strony rówieśników lub będące jej świadkami. Uczniowie dowiedzieli się również jak postępować w przypadku zetknięcia z przemocą w wirtualnym świecie.

Zatrzymaj przemoc rówieśniczą 1

 Organizatorką warsztatów dla uczniów był pedagog szkolny p. Anita Olszewska.

 

edukacja zdrowotna

Etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia za nami. 15 listopada dwudziestu pięciu uczniów naszej szkoły przystąpiło do rozwiązania testu w ramach ogólnopolskiego konkursu dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć.
Najlepszy wynik uzyskała Justyna Ostrysz z klasy II Tk, która będzie reprezentowała naszą szkołę podczas grudniowego etapu rejonowego.

 

Wycieczka do hotelu Marriott

napis marriott

W dniu 14.11.2017 r. kl. II TH pod opieką p. Dariusza Olszewskiego i p. Grzegorza Dziurdziaka uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do hotelu Marriott w Warszawie. Uczniowie zapoznali się z jego historią, oglądali pokoje hotelowe i pomieszczenia biznesowe. Mogli też podziwiać wspaniały widok na północno-wschodnią Warszawę z czterdziestego piętra Panorama Sky Bar. Szczególnie interesujące były dla nich informacje przekazane przez  p. Olgę Ziembicką (HR Assistant at Warsaw Marriott Hotel). Dowiedzieli się m.in. tego, że w Marriotcie zatrzymało się wiele  słynnych osób, m.in. Michael Jackson czy prezydenci USA: Barack Obama i Bill Clinton. Ciekawostką, którą zapamiętali było też to, że w 1999 r. wspiął się po budynku hotelu (bez asekuracji) Alain Robert, słynny „człowiek-pająk”. Wówczas hotel pojawił się w serwisach informacyjnych wielu krajów. W Polsce o Mariocie było szczególnie głośno w czerwcu 2017 r., gdy prezydent Barack Obama niespodziewanie wszedł do siłowni, w której ćwiczyli inni goście. 

Wyjazd miał dla uczniów dużą wartość edukacyjną – poznali oni zasady funkcjonowania i pracy w hotelu, jego historię oraz   poszerzyli wiedzę z zakresu terminologii hotelarstwa.

 

W dniu 14.11.2017 r. kl. II TH pod opieką p. Dariusza Olszewskiego i p. Grzegorza Dziurdziaka uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do hotelu Marriott w Warszawie. Uczniowie zapoznali się z jego historią, oglądali pokoje hotelowe i pomieszczenia biznesowe. Mogli też podziwiać wspaniały widok na północno-wschodnią Warszawę z czterdziestego piętra Panorama Sky Bar. Szczególnie interesujące były dla nich informacje przekazane przez  p. Olgę Ziembicką (HR Assistant at Warsaw Marriott Hotel). Dowiedzieli się m.in. tego, że w Marriotcie zatrzymało się wiele  słynnych osób, m.in. Michael Jackson czy prezydenci USA: Barack Obama i Bill Clinton. Ciekawostką, którą zapamiętali było też to, że w 1999 r. wspiął się po budynku hotelu (bez asekuracji) Alain Robert, słynny „człowiek-pająk”. Wówczas hotel pojawił się w serwisach informacyjnych wielu krajów. W Polsce o Mariocie było szczególnie głośno w czerwcu 2017 r., gdy prezydent Barack Obama niespodziewanie wszedł do siłowni, w której ćwiczyli inni goście.

Wyjazd miał dla uczniów dużą wartość edukacyjną – poznali oni zasady funkcjonowania i pracy w hotelu, jego historię oraz   poszerzyli wiedzę z zakresu terminologii hotelarstwa.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

Materiały

Nauczyciele