Zespół Szkół Nr 2

im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie

. 

XVIII edycja Góry Grosza

plakat Góra Grosza

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję zbierania monet organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom. Zebrane pieniądze to pomoc dla tysięcy dzieci, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. To pomoc skierowana szczególnie do dzieci, które zostały rozłączone z rodzinami lub do tych, które są taką rozłąką zagrożone.
Akcja ma również charakter konkursowy. Zgodnie z regulaminem nagrodzone zostaną szkoły, które zbiorą najwięcej groszy w całej Polsce i województwie.
Wszystkich, którzy są zainteresowania pomocą zapraszamy do pokoju pedagoga/psychologa – sala 48. Można przynosić pieniądze w każdym nominale. Zbiórki będą również prowadzone w czasie zajęć lekcyjnych.

Zachęcamy do włączenia się w tą akcję. Pamiętajcie:
„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.”

 

XXV ŁUKOWSKIE ULICZNE BIEGI NIEPODLEGŁOŚCI

biegi uliczne

Dnia 11 listopada młodzież naszej szkoły aktywnie włączyła się w obchody rocznicy odzyskania niepodległości.
Uczniowie WERONIKA PAĆKOWSKA IIITH, PATRYCJA GROCHOWSKA IIWA, DOMINIK POGONOWSKI IIIWA, MIKOŁAJ KUROWSKI IITE uczestniczyli w XXV Łukowskich Ulicznych Biegach Niepodległości.
Dziękujemy za patriotyczną postawę.

Opiekun – Izabela Opolska

 

 

Spotkanie młodzieży z pracownikiem linii lotniczych LOT
– absolwentem Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie

spotkanie z absolwentem

W dniu 13 listopada 2017 r. gościliśmy w naszej szkole absolwenta technikum hotelarstwa -Kamila Pietrzalę. Przedstawił on uczniom klas kelnerskich i hotelarskich swoją ścieżkę kariery zawodowej oraz przybliżył zasady rekrutacji obowiązujące w liniach lotniczych LOT.
W trakcie spotkania młodzież zapoznała się z zasadami postępowania w trudnych sytuacjach mogących zdarzyć się na pokładzie samolotu. Następnie uczniowie wykonywali zadania przygotowane przez naszego absolwenta, które są elementem badania kandydatów do pracy w załodze samolotu pasażerskiego. Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu i zadawali liczne pytania.
Kamil zachęcał młodzież naszej szkoły do rozwijania swoich zainteresowań i zdobywania wiedzy zawodowej, które dają szansę zdobycia atrakcyjnej i pasjonującej pracy, a jego ścieżka edukacyjno-zawodowa stała się inspiracją dla wielu z nas.

 

KONKURS
,,Tacy sami - Ty jesteś wartościowy i ja też mam swoją wartość"

plakat integracja2

Drodzy uczniowie !

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych przypadającego na 3 grudnia zapraszamy do udziału w konkursie na temat ,, Tacy sami - Ty jesteś wartościowy i ja też mam swoją wartość".
Zadaniem uczestników jest stworzenie plakatu, komiksu, krótkiej formy pisemnej ( np. opowiadania, wiersza itp.) lub hasła, obrazujących dany temat - technika prac dowolna.

Prace należy złożyć do dnia 01.12.2017, do pokoju nr 48( pedagog, psycholog).
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 04.12.2017 a wystawa wszystkich prac odbędzie się podczas Konferencji z okazji 15-lecia Integracji w naszej szkole.

Stypendystka Prezesa Rady Ministrów

Stypendystka Prezesa Rady Ministrów

Miło nam poinformować, że jedna z uczennic naszej szkoły - Katarzyna Opieka z klasy II THA, otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów. Przyznawane jest ono uczniom szkół średnich kończących się egzaminem dojrzałości, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen, a także mogą pochwalić się szczególnymi osiągnięciami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się 7 listopada 2017 r. w „Sali Błękitnej” Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Serdecznie gratulujemy!

 

Sprzątanie Cmentarza Wojennego

sprzątanie cmentarza

W dniach 26-31 października 2017 roku, młodzież naszej szkoły włączyła się w coroczną akcję sprzątania cmentarza wojennego przy ul. Strzelniczej. Uczniowie we współpracy z Zakładem Gospodarki Lokalowej w Łukowie posprzątali groby poległych żołnierzy. Ponadto na godzinach wychowawczych realizowany był temat „Gdy pamięć zawiedzie niech mówią kamienie” dotyczący historii cmentarza i kościółka, według scenariusza przygotowanego przez p. Agnieszkę Tomasiak. Przedsięwzięciem kierował p. Damian Zawadzki.

 

"Moja Niepodległa"

Moja Niepodległa

Młodzież naszej szkoły aktywnie włączyła się w akcję „Moja Niepodległa” organizowaną przez Łukowski Ośrodek Kultury. W ramach jej działań, 6 listopada 2017 roku, młodzież klas III THA i III TE, pod opieką p. Justyny Ostrzyżek i p. Agnieszki Zarzyckiej, wzięła udział w projekcji filmowej „Ogniem i mieczem”. To stało się punktem rozważań dotyczących wolności i patriotyzmu, których wartość podkreśla w swojej powieści Henryk Sienkiewicz.
O niepodległości mogli również dyskutować uczniowie klas: III WB, III TK i II THA, którzy pod opieką p. Katarzyny Świderskiej, Joanny Pucyk i Małgorzaty Leszkowicz, 7 listopada 2017 r., obejrzeli film pt. „Bitwa Warszawska 1920”. Sięgając pamięcią do czasów wojny polsko-bolszewickiej mieli okazję wyrazić swoje refleksje na temat walki o niepodległość.
Szczególnym osiągnięciem naszych uczniów w ramach prowadzonej przez Łukowski Ośrodek Kultury akcji jest zdobycie tytułu Laureata Konkursu Plastycznego „Moja Niepodległa” przez Sandrę Paskudzką – uczennicę klasy II TH. Stworzyła ona plakat nawiązujący do tematyki niepodległości, a swoją nagrodę odebrała na Koncercie Laureatów, który odbył się 10 listopada 2017 r. w Sali Widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. W uroczystości wzięli również uczniowie klasy II TH: Mikołaj Sulej, Filip Nafalski i Marta Kurowska. Młodzieżą opiekowała się p. Joanna Pucyk.

 

Zapraszam na spotkanie organizacyjne "Mikołajki",

które odbędzie się we środę 15.11.2017 r. na długiej przerwie w sali nr 3.

Organizator: Damian Zawadzki

I tha wycieczka

W dniu 08.11.2017 klasa ITH wraz z wychowawczynią pojechała na wycieczkę do Warszawy.  W programie znalazła się wizyta w Hangarze 646, gdzie uczestniczy odbyli trening na trampolinach i tym samym zaliczyli lekcję wychowania fizycznego. W ramach edukacji patriotycznej hotelarze zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym poszerzyli swoją wiedzę historyczną. Kolejnym punktem programu była wizyta w Room Escape. Zabawa i integracja polegała na grupowej współpracy przy rozwiązywaniu zagadek w celu wydostania się z pokoju pułapki.

Opiekę nad uczniami sprawowała pani Anna Rychta oraz pani Monika Osińska.

Upoluj swoją ksiażkę

czytaj PLm

Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w projekcie "Upoluj swoją książkę", dzięki któremu w dniach 2-30 listopada 2017 roku wszyscy uczniowie będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. W ramach projektu, na parterze oraz pierwszym piętrze pojawiły się specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, zainteresowani na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.

Projekt „Upoluj swoją książkę”, oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa, ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej, kreowanie mody na czytanie oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Upoluj swoją ksiażkę

Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w projekcie "Upoluj swoją książkę", dzięki któremu w dniach 2-30 listopada 2017 roku wszyscy uczniowie będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. W ramach projektu, na parterze oraz pierwszym piętrze pojawiły się specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, zainteresowani na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.

Projekt „Upoluj swoją książkę”, oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa, ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej, kreowanie mody na czytanie oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Materiały

Nauczyciele