Zespół Szkół Nr 2

im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie

. 

 I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego GET TECHNICAL

get technical

9 listopada 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie: Mikołaj Sulej, Michał Stolarczyk, Filip Nafalski oraz Monika Radzikowska gościli w Zespole Szkół nr 3 w Łukowie, gdzie reprezentowali naszą szkołę w finale I Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego "Get Technical."

Uczniowie z trzech łukowskich techników, którzy zdobyli największą ilość punktów w eliminacjach szkolnych mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz powalczyć o nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora konkursu, Zespół Szkół nr 3 w Łukowie.

Miło nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły – Mikołaj Sulej zdobył I miejsce. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

Szklonym koordynatorem konkursu oraz opiekunem uczniów naszej szkoły biorących w nim udział był p. Sylwester Broński

 

Koło młodego kucharza

 

dni honorowego krwiodawstwa

W dniach 22-24 listopada 2017r. w naszej szkole odbędą się III SZKOLNE DNI PROMOCJI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA.

W ramach akcji zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w:
1. Konkursie na plakat lub formę pisemną promującą honorowe krwiodawstwo – „PROMUJEMY HDK”
2. Konkursie wiedzy „CO WIEM O HONOROWYM KRWIODAWSTWIE?”
3. Akcjach informacyjnych przeprowadzanych na długich przerwach w dniach 22-24.11 na korytarzu 1 piętro.
4. Zorganizowanym wyjściu do Oddziału Rejonowego RCKiK Łuków w celu honorowego oddania krwi w dniu 24.11.2017
(osoby pełnoletnie, po oddaniu krwi dzień wolny usprawiedliwiony).

REGULAMIN

Więcej informacji i regulaminy konkursów na stronie szkoły zs2.lukow.pl oraz w gabinecie pielęgniarki p. K. Zdunek i u organizatorek przedsięwzięcia A. Kołodziej i L. Grono

 

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
„Get Technical”

Wyniki etapu I.
W pierwszym etapie konkursu „Get Technical” wzięło udział 24 osoby.
W wyniku zaciętej rywalizacji zostało wyłonione 4 osoby, które wezmą udział w etapie II konkursu który odbędzie się 09.11.2017 (czwartek) w Zespole Szkół Nr 3 w Łukowie.

A oto i one:

Mikołaj Sulej
Michał Stolarczyk
Filip Nafalski
Monika Radzikowska

Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i zaangażowanie!
Osobom zakwalifikowanym życzę powodzenia w etapie II.

Sylwester Broński

 

Klasy IV w Teatrze

23336328 1585353534857432 1216883927 o

27 października 2017 r. młodzież klas IV pod opieką p. Agnieszki Zarzyckiej i p. Justyny Ostrzyżek wzięła udział w spektaklu „Żyd na beczce” przygotowanym przez Kielecki Teatr Lektur. Nawiązywał on do realistycznej historii życia i śmierci zawartej w książce „Zdążyć Przed Panem Bogiem”. Przybliżył młodzieży postać Marka Edelmana -  ostatniego żyjącego przywódcy powstania w getcie warszawskim, który tak mówił o tym co w życiu ważne: „W zasadzie najważniejsze jest samo życie. A jak jest już życie, to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje się życia za wolność. I już nie wiadomo, co jest najważniejsze”. Historia bohatera wywołała wiele wzruszeń i została uhonorowana gromkimi brawami widowni.

 

II TE na Targach Motoryzacyjnych

targi nadarzyn

27 października uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie z klasy II technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, pod opieką p. Adama Suleja i p. Krzysztofa Oklińskiego wzięli udział w targach motoryzacyjnych Warsaw Moto Show w Nadarzynie.
Targi to doskonała okazja dla uczniów, do zapoznania się z najlepszymi firmami ze świata motoryzacji które stosują najnowsze rozwiązania ekologiczne. To jedno z wielu przedsięwzięć służące wspieraniu młodzieży w budowaniu jej przyszłej kariery zawodowej, uatrakcyjniające zajęcia, rozwijające zainteresowania. Wyjazdy na tego typu imprezy pomagają w kształceniu fachowców, nadążających za postępem technicznym, obeznanych z nowoczesnymi technologiami.
Uczniowie mogli zobaczyć ekspozycje sprzętu best perfomance, ekspozycje pojazdów modyfikowanych, oraz premiery najnowszych modeli samochodów. Dodatkowo uczniowie mogli na żywo zobaczyć samochody o napędzie hybrydowym i elektrycznym oraz dowiedzieć się o rozwiązaniach technicznych związanych z ich budową i eksploatacją.

 

rzecznik prfaw ucznia

RZECZNIK PRAW UCZNIA

Rzecznik praw ucznia Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie, informuje o możliwości skorzystania z porady, rozmowy w każdy poniedziałek na długiej przerwie w sali nr 10 lub innym, uzgodnionym wcześniej terminie.

Zapraszam, Lucyna Grono

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
„Get Technical”

images

Zapraszamy uczniów klas I-III Technikum do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego „Get Technical”. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania nauką języka angielskiego, rozwijanie uzdolnień i umiejętności językowych uczniów w zakresie znajomości struktur leksykalno-gramatycznych oraz integracja uczniów technikum uczących się na terenie Łukowa.
Konkurs składa się z 2 etapów:
I. ETAP I (szkolny)
Data: 02.11.2017 (czwartek) godz. 13.20, sala 57. Czas trwania 45min.
Test składający się z 50 pytań.
4 osoby z najwyższym wynikiem przechodzą do etapu II.

II. ETAP II (międzyszkolny)
Data: 09.11.2017 (czwartek) Zespół Szkół Nr 3 w Łukowie, godzina będzie podana w terminie późniejszym.
Test składający się z 50 pytań oraz zadania otwarte.

Chęć udziału w konkursie można zgłaszać nauczycielom języka angielskiego bądź bezpośrednio do koordynatora konkursu, p. Sylwestra Brońskiego w nieprzekraczalnym terminie do 31.10.2017.

 

„Świat za drutami” – zajęcia edukacyjne na Majdanku

majdanek IIITHa

18 października 2017 r. uczniowie klasy III TH, pod opieką p. Justyny Ostrzyżek i p. Katarzyny Świderskiej wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym na Majdanek. Rozpoczął się on niezwykłą lekcją muzealną dotyczącą byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wspomnień więźniów oraz wziąć udział w warsztatach na temat wartości, jakie były ważne dla wszystkich tych, którzy żyli w „świecie za drutami”. Zajęcia zakończyły się zwiedzaniem terenu obozu i chwilą zadumy nad trudnym życiem ludzi, którzy zginęli w czasie funkcjonowania obozu, ale również tych, którzy przetrwali i muszą zmagać się z trudnymi wspomnieniami.

 

 Rajd rowerowy “ŻUBR 2017”

Białowieża2017

W dniach 2-4 października 2017 roku odbył się kolejny rajd rowerowy. Uczestniczyło w nim 6 uczniów pod opieką p. Moniki Osińskiej i p. Damiana Zawadzkiego. Tym razem udaliśmy się do Białowieskieg Parku Narodowego. Pierwszą część wycieczki pokonaliśmy pociągiem – wybraliśmy drogę przez Siedlce i Czeremchę dojeżdżając do Hajnowki (148 km). Do Białowieży pojechaliśmy przez wieś Czerlonkę, a dalej mało uczęszczanym szlakiem przez puszczę. Wieczorem, korzystając z pięknej pogody, zwiedziliśmy cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy oraz park BPN. Drugi dzień rozpoczął się deszczowo. Czas do południa spędziliśmy na sali gimnstycznej grając w piłkę halową. Tego dnia, zamiast zaplanowanych 60 km przejechaliśmy (w deszczu!) 15 km. Drogą Browską dotarliśmy do Osady “Dziedzinka”, odwiedziliśmy cmentarz ofiar z 1942 roku i przejechaliśmy szlakiem do rezerwatu “Wysokie Bagno”, po drodze zajeżdzając na zieloną granicę z Białorusią. Po południu, kiedy pogoda się poprawiła, spacerowaliśmy po Białowieży. Z platform widowkowych oglądaliśmy rzekę Narewkę oraz zwiedziliśmy kościół parafialny z 1926 roku. Trzeciego dnia do Hajnówki pojechaliśmy przez Pogorzelce, szlak Królewskich Dębów oraz Rezerwat Pokazowy Zwierząt gdzie mogliśmy obejrzeć króla puszczy- Żubra oraz wiele innych zwierząt leśnych. Do Łukowa wróciliśmy pociągiem. Łącznie przejechaliśmy na rowerach 63 km.

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości 

Materiały

Nauczyciele