Zespół Szkół Nr 2

im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie

. 

 

Klasa I TE na farmie fotowoltaicznej

bordzilówka

W dniu 20 października uczniowie I klasy technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej udali się z wizytą do gminy Rossosz położonej w Dolinie Zielawy, gdzie powstała elektrownia fotowoltaiczna o mocy 1,4 MW. Zbudowała ją spółka powołana przez lokalnych samorządowców. Inwestycja powstała na gruncie o powierzchni 3,5 ha, na którym zostało zamontowanych 5,5 tys. polikrystalicznych paneli fotowoltaicznych.
Inwestycja kosztowała ok. 7,8 mln zł. Została sfinansowana z kredytu oraz 3,1 mln zł unijnej dotacji otrzymanej z Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. lubelskiego.
Celem wyjazdu było zapoznanie się z genezą i etapami wdrożenia inwestycji „Budowa farmy fotowoltaicznej o mocy 1,4MW w Dolinie Zielawy” jako przykład porozumienia partnerskiego gmin, zawartego w trosce o środowisko naturalne, opartego na zdobytym doświadczeniu, przy wykorzystaniu wsparcia Unii Europejskiej.
Uczniów oprowadzał i udzielał informacji Prezes Zarządu spółki partnerskiej gmin „Energia Dolina Zielawy Sp z o.o.” Pan Mateusz Majewski, który bardzo szczegółowo i interesująco opowiadał o funkcjonowaniu elektrowni fotowoltaicznej w Bordziłówce.
Na farmie PV zostały zamontowane zarówno panele krystaliczne jak i cienkowarstwowe, co pozwoli na porównanie ich uzysków energii.

Opiekunami wycieczki byli: p.Adam Sulej, p.Paweł Salamończyk.

 

34. miejsce w grze O!Błędne dyktando

Uczniowie z klas: ITH, II TH, IIITH, IIITK wzięli udział w drugiej edycji ogólnopolskiego dyktanda ortograficznego „O! Błędne Dyktando – ortogra dla uczniów z klasą” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W pierwszym etapie konkursu pisanym online na stronie https://oblednedyktando.pl/ należało uzupełnić luki w słowach z trudnością ortograficzną oraz odpowiedzieć na test składający się z 15 pytań z zakresu ortografii. W przedsięwzięciu uczestniczyło 2611 szkól z całej Polski oraz 6424 graczy. Zespół Szkół nr 2 w Łukowie zajął 34 miejsce w pierwszym etapie konkursu. Gratulujemy uczniom wyników oraz życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorki przedsięwzięcia:
nauczyciel j.polskiego Agnieszka Zarzycka i nauczyciel bibliotekarz Iwona Kalczewska

 

Zostań Ambasadorem akcji Czytaj PL.

Możesz wygrać nowoczesny telefon!

z20918515VAkcja-Czytaj-PL

Nasza szkoła przystąpiła do programu Czytaj PL. Jego celem jest rozpropagowanie bezpłatnego dostępu do darmowych książek z wykorzystaniem kodów QR. Każdy Ambasador akcji otrzyma specjalną koszulkę z kodem QR dającym dostęp do 12 bestsellerowych e-booków. Aby zostać Ambasadorem należy wypełnić formularz na stronie ambasador.czytajpl.pl. Rekrutacja trwa do 24 października. Decyduje kolejność zgłoszeń. Z każdej szkoły może wziąć udział 5 uczniów. Zainteresowane osoby proszę o zgłaszanie się do biblioteki.

Szczegóły na stronie ambasador.czytajpl.pl

 

Drodzy Uczniowie i Pracownicy Szkoły!

To już 18- TA AKCJA POLACY- RODAKOM
Zapraszamy całą społeczność szkolną Zespołu Szkół nr 2 do zaangażowania się w 18 akcję Polacy- Rodakom, w którą po raz kolejny włącza się miasto Łuków. Wobec trudnej sytuacji Polaków mieszkających za wschodnią granicą, a szczególnie na Ukrainie, organizowane są paczki świąteczno- noworoczne dla polskich rodzin i polskich dzieci. Jeśli ktoś chciałby wspomóc akcję i przynieść produkty spożywcze, bądź zabawki, prosimy dostarczyć je do dnia 04 grudnia 2017 r.
Zbieramy:
-słodycze, kakao, konserwy mięsne oraz tłuszczowo- mięsne (metalowe lub plastikowe opakowania), makaron, cukier, kasza, ryż, mleko w proszku itp.
-małe zabawki- przytulanki

ZACHECAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ DO AKCJI !!!
Produkty zbierane są w gabinecie pedagoga lub osobiście przez p. psycholog – Emilię Klimiuk i p. Małgorzatę Kintop.

Dzień Edukacji Narodowej w ZS2 w Łukowie

Dzień edukacji narodowej 

13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi . Pan Dyrektor Krzysztof Okliński zwracając się do nauczycieli podziękował im za pracę, poświęcenie, serce i cierpliwość w kształtowaniu osobowości uczniów. Wyróżniający się nauczyciele otrzymali nagrody.
Ważnym punktem uroczystości było ślubowanie uczniów klas I. Ponadto, pierwszoklasiści dokonali prezentacji przed społecznością szkolną, opowiadając, często w sposób żartobliwy o swoich zawodowych aspiracjach. Pan Sylwester Broński oficjalnie przedstawił skład Samorządu Uczniowskiego, opiekuna SU oraz Rzecznika praw ucznia na rok skzolny 2017/2018. Oprawą muzyczną zajął się jak zawsze Pan Grzegorz Dziurdziak, zespół wokalny zaprezentował kilka znanych i mniej znanych utworów, a prowadzący- uczniowie z klasy IV Technikum profesjonalnie wywiązali się ze swego zadania

Uroczystość przygotował Pan Sylwester Broński

 

Pomóżcie wyłonić zwycięzcę- lajkujcie!

GALERIA MEM-ów i głosowanie na Facebook

Wybierzmy najlepszy MEM na temat czytelnictwa. Ze względu na uczniów odbywających praktyki w czerwcu i wrześniu głosowanie trwać będzie do 20 października. Uczniów, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich sympatyków biblioteki zapraszamy do głosowania. Każdy lajk to jeden głos - możesz polubić jeden lub kilka MEMÓW.

Dbamy o nasze bezpieczeństwo

12 października 2017 r. odbyła się próbna ewakuacja uczniów i pracowników szkoły. Jej celem było ćwiczenie szybkiego, zorganizowanego opuszczenia budynku szkoły i właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia. Ewakuacja nadzorowana była przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie.

Pamiętamy…

znicz

Od niemal 20 lat uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie, opiekują się cmentarzem wojennym i wojskowym przy ul. Strzelniczej, pamiętając o żołnierzach poległych w I wojnie światowej i wojnie polsko-bolszewickiej. Działania te mają charakter cykliczny, a ich głównym celem jest przybliżenie uczniom historii cmentarza.
Również i w tym roku teren cmentarza zostanie uporządkowany. W okresie Wszystkich Świętych, młodzież odwiedzi groby żołnierzy i zapali znicze, wiedząc, że: „Gdy pamięć ludzka ginie, dalej mówią kamienie…”.

sprzątanie cmentarza

Drodzy nauczyciele

Szkoła jest ogromną częścią naszego życia, naszą codziennością. Bywa kochana lub znienawidzona. A jednak ... „Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu” – myśl tę wypowiedziała Eliza Orzeszkowa, a że jest ona jak najbardziej aktualna, zasługuje dziś na przypomnienie.

Wszystkim tym, którzy świętują dziś Dzień Edukacji Narodowej dziękujemy za to, co jest dla nas tajemnicą i za to, co zdołaliśmy już odkryć i poznać. Przyjmijcie Drodzy Nauczyciele garść płynących z serca życzeń.

 1212 1

Chcielibyśmy dziś powiedzieć i wyrazić wszystko, ale...

Powiedzieć wszystko?

Nie, to niemożliwe.

Zawsze zostaje to

Co najważniejsze

I co się nie da okupić

Powiedzeniem.

W tak ważnym dniu w roku szkolnym, w dniu święta wszystkich nauczycieli, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów!

Społeczność uczniowska ZS2 w Łukowie

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO, OPIEKUNA oraz RZECZNIKA PRAW UCZNIA w ZS2

logo su11

W dniach 9-10.10.2017 w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego, Opiekuna SU oraz Rzecznika Praw Ucznia. Swój głos oddało 397 osób uprawnionych do głosowania. Komisja po przeliczeniu głosów podaje do wiadomości publicznej wyniki głosowania:

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2017/2018

JAKUB ANTOLAK – przewodniczący 

MATEUSZ ŻOŁNIEROWICZ – z-ca przewodniczącego 

KAJETAN SZLASKI – skarbnik

KAMILA BABIUCH – członek SU

CEZARY UŚCIŃSKI – członek SU

MILENA PIETRUSZKA - członek SU

Opiekun SU – p. Adam Sulej
Rzecznik Praw Ucznia – p. Lucyna Grono

Gratulujemy wygranej. Życzymy owocnej pracy!!!

W dniach 9-10.10.2017 w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego, Opiekuna SU oraz Rzecznika Praw Ucznia. Swój głos oddało 397 osób uprawnionych do głosowania. Komisja po przeliczeniu głosów podaje do wiadomości publicznej wyniki głosowania:
 
RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2017/2018
 
JAKUB ANTOLAK – przewodniczący
MATEUSZ ŻOŁNIEROWICZ – z-ca przewodniczącego
K. SZLASKI – skarbnik
KLAUDIA BABIUCH – członek
CEZARY UŚCIŃSKI – członek
 
Opiekun SU – p. Adam Sulej
Rzecznik Praw Ucznia – p. Lucyna Grono
 
Gratulujemy wygranej. Życzymy owocnej pracy!!!

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości 

Materiały

Nauczyciele