Zespół Szkół Nr 2

im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie

. 

 

31.03.2001 r. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w Wieczorze Chwały w Siedlcach. Organizacją wyjazdu zajęła się s. Janina i ks. Michał. Znane już metody: śpiew, pantomima, świadectwa i adoracja Najświętszego Sakramentu były dobrą okazją do oddawania chwały Bogu, za Jego obecność i działanie wśród nas.

 

 

 


 

24 i 25 marca uczniowie ZS Nr 2 w Łukowie podczas wielkanocnych rekolekcji mieli możliwość przyjrzenia się swojemu życiu i znalezienia odpowiedzi na pytanie, co jest w nim najważniejsze.

W tym roku rekolekcje poprowadził ks. Tomasz Bieliński z grupą studentów z Duszpasterstwa Akademickiego w Siedlcach. Miejscem spotkań rekolekcyjnych była sala gimnastyczna, specjalnie z tej okazji udekorowana.

Dużo śpiewu, osobistych świadectw o działaniu Pana Boga w życiu, pantomima to elementy wielkopostnych rozważań. Zgromadzeni uczestniczyli w piątkowym nabożeństwie Drogi Krzyżowej oraz  Mszy  Świętej.

Rekolekcje pozwoliły zebranym na zatrzymanie się na chwilę, wyciszenie i zamyślenie przed najważniejszymi w Kościele świętami Wielkiej Nocy.

 


Sukces w ogólnopolskim konkursie


25 marca 2011 r. uczennice klasy III TH B: Małgorzata Osińska, Ewa Rosa, Mariola Marzel  Emilia Stolarczyk zajęły III miejsce w IV Mistrzostwach Polski Kelnerów „Junior Waiter 2011” organizowanych przez Akademię Kelnerską Grzegorza Górnika.
W tegorocznym konkursie wzięło udział 12 drużyn kelnerskich.
Tematem przewodnim konkursu był „serwis synchroniczny”, czyli tzw. musztra kelnerska. Polega ona na ustawianiu zastawy oraz podawaniu dań kilku gościom jednocześnie przez zespół kelnerów. Zmagania oceniało pięciu członków jury reprezentujących środowisko gastronomiczne.
Prezentacja każdej z drużyn nie mogła przekroczyć 6 minut.  W czasie konkursu jury zwracało szczególną uwagę na układ linii serwisu potraw i napojów zgodny z zasadami obsługi gości, umiejętności kelnerskie, oprawę muzyczną, organizację pracy, sylwetkę zawodową, prawidłowość nakrycia oraz aranżację stołu. Istotne znaczenie miały również takie kryteria jak: pomysłowość i oryginalność występu zawodników.
Dziewczęta wystąpiły w strojach ludowych, a podkład muzyczny stanowiła polka tyrolska. Uczennice do konkursu przygotowała p. Anna Szaniawska.

 

 

 

21 marca 2011 r. w naszej szkole upłynął pod hasłem "Dzień Talentów". Jury: P.Ewa Krüger, P.Sylwester Broński oraz  Klaudia Szymczak z III LOA, Karolina Trochimska z II THA, Mateusz Sęk z kl.I ZSZA oceniało:  pomysłowość, atrakcyjność, sposób prezentacji oraz wkład pracy młodzieży w przygotowaną prezentację.
Zebrani byli obserwatorami parodii teleturniejów, pokazów mody wiosennej, popisów wokalnych, skeczy i scenek oraz prezentacji umiejętności związanych z zawodem.
I miejsce w kategorii klas liceum zajęły I LO A i I LO B. Wśród klas technikum zwyciężyli uczniowie z II THB.  Najwięcej punktów spośród klas zsz osiągnęła młodzież z I WA.
I Dzień Wiosny był również okazją nadania nauczycielom Orderów, które przyznano w kategoriach: Anielskiej Cierpliwości, Sympatycznego Nauczyciela, Społecznika Roku, Przyszłości Szkoły, Elegantki Roku oraz Człowieka Pracy.
Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką P.Agnieszki Kołodziej
oraz P. Anny Szaniawskiej przy muzycznym wsparciu P.Grzegorza Dziurdziaka.


 

 


W naszej szkole realizowany był projekt zespołu nauczycieli języków obcych pt. „Uczymy się języków”. Celem podjętych działań było zainteresowanie uczniów nauczanymi w szkole językami: angielskim, francuskim, niemieckim, rosyjskim.

Każdemu językowi poświęciliśmy jeden tydzień, w trakcie którego młodzież słuchała muzyki w języku obcym, oglądała prezentacje multimedialne, teledyski, wystawy związane z kulturą danego kraju. Przeprowadzone zostały konkursy językowe.

Harmonogram działań:

21.02. – 25. 02. język rosyjski

28.02. – 04.03  język niemiecki

07.03. – 11.03. język francuski

14.03. – 18.03. język angielski

W ramach udziału w projekcie „Comenius”, którego lekturą są „Podróże Guliwera” 10 marca uczniowie z klas I THA, 1 TK, 1 LOA i III TK pod opieką G. Dziurdziaka, I. Świć, R. Netczuka i ks. M.Chromińskiego udali się na wycieczkę do Siedlec. W planie wycieczki była jazda na łyżwach, obejrzenie filmu, zwiedzenie hotelu „Janusz”. Wrażenia z wycieczki zostały uwiecznione na poniższych zdjęciach.

 

 

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie uczestniczą w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym Europejskiej Platformy Recyclingu w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE) oraz zużytymi bateriami pod hasłem:

„DRUGIE ŻYCIE ELEKTROŚMIECI”

Celem konkursu jest podniesienie stanu świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, zużytymi bateriami oraz zbiórka tego sprzętu. Uczestnicy biorący udział w konkursie – grupa 10 uczniów  o nazwie „Łowcy Elektroodpadów” – będą osiągać ten cel  poprzez zdobywanie wiedzy na temat zasad postępowania ze ZSEE i zużytymi bateriami, aktywizację i mobilizowanie do podejmowania właściwych działań  społeczność szkolną i lokalną, a także nawiązywanie efektywnej współpracy z organizacjami i instytucjami odpowiedzialnymi za zbiórkę tych surowców oraz jej promocję.

Jednym z najważniejszych działań młodzieży będzie przeprowadzenie zbiórki zużytych baterii i sprzętu elektrycznego i elektronicznego, które zostaną poddane procesowi odzysku i recyklingu. Będzie ona prowadzona na terenie szkoły: 18 kwietnia 2011r. w Łukowie przy ul. Warszawskiej 88 w godz. 9,00-17,00. Zachęcamy do przynoszenia w tym czasie wszystkich niepotrzebnych sprzętów – zostaną one nieodpłatnie przyjęte w każdej ilości.


 

Ulotka wykonana przez uczniów

 

 
Dnia 28.02.2011 r. po raz trzynasty w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Patrona. Uczniowie kl. II TK pod kierunkiem wychowawczyni P. Justyna Cichosz oraz P.Agniewszki Cichosz przygotowali wystąpienie, w którym przedstawili sylwetkę Aleksandra Świętochowskiego. Szczególnie zaakcentowane zostały te fragmenty życiorysu, które dotyczyły  działalności społecznej Hetmana Młodych ze względu na trwający „Europejski Rok Działalności Wolontariackiej na rzecz aktywnego obywatelstwa”. Idea wolontariatu była nieodłączną częścią życia, twórczości i działalności naszego Patrona.
W ramach poznawania sylwetki A. Świętochowskiego młodzież klas I przygotowała gazetki ścienne dotyczące różnych aspektów życia i działalności Posła Prawdy, które stanowiły integralną część dekoracji.
Występowi towarzyszyła muzyka W. A. Mozarta – ulubionego kompozytora Aleksandra Świętochowskiego.

W dniu 4 lutego 2011 r. zgodnie z wytycznymi ogólnopolskiego programu Mam haka na raka w naszej szkole odbył się DZIEŃ HAKOWICZA, w ramach którego zrealizowaliśmy następujące działania:
1.    Podczas przerw na głównym korytarzu szkoły wyświetlaliśmy  prezentację multimedialną „Płuco przyjacielem…” oraz „Czas goni nas”.
2.     Uczennice klasy I LOB przeprowadziły ankietę podczas przerw międzylekcyjnych wśród uczniów i pracowników szkoły.
3.    Przygotowaliśmy  i rozpowszechniliśmy wśród rodziców ulotkę oraz informator na temat dni otwartych w szpitalach onkologicznych województwa z okazji Dnia Walki z Rakiem
4.    Zbieraliśmy podpisy pod deklaracją poparcia idei działań prowadzonych  w ramach IV edycji programu Mam haka na raka.

 

 

 

W dniu 23.02. 2011 r. młodzież klasy IV TTŻ C i III TTŻ C pod opieką P.Ewy Krüger, P.Katarzyny Świderskiej i P. Rafała Pycki udała się na wycieczkę do Zakładu Mleczarskiego w Garwolinie. Uczniowie obserwowali procesy produkcji mleka spożywczego, twarogu, masła a także galanterii mleczarskiej. Młodzież porównała wiadomości zdobyte na lekcji technologii z praktyką w zakładzie produkcyjnym.

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 

Materiały

Nauczyciele